Armstrong Medical Ltd. jest wiodącym producentem materiałów zużywalnych do terapii wentylacyjnych w obszarach intensywnej terapii, anestezjologii, neonatologii, opieki domowej i paliatywnej. W swojej ofercie posiada: układy pacjenta do wszystkich rodzajów terapii wentylacyjnej: MV, NIV, HFO, HFNC oraz akcesoria takie jak maseczki, systemy mocowań, filtry antybakteryjne HEPA i HME.

Ochrona dzięki technologii BioCote®

Unikalną cechą układów oddechowych firmy Armstrong Medical Ltd. jest zastosowanie zabezpieczenia  opartego na działaniu jonów srebra wpływającego na ograniczenie i ochronę przed kolonizacją przez patogeny. Jest to kluczowe ze względu na bezpieczeństwo pacjenta oraz personelu. Chroniona patentem technologia BioCoteÒ z wykorzystaniem jonów srebra zapewnia długotrwałą ochronę układu dzięki tworzeniu powłoki, na której drobnoustroje nie są w stanie przetrwać. Takie rozwiązanie o udowodnionej skuteczności w szerokim spektrum działania redukuje liczbę drobnoustrojów nawet o 99,99% i działa nieprzerwanie przez cały przewidywany okres użytkowania produktu.

Efektywność ochrony BioCote®


Układy pacjenta do wentylacji mechanicznej dla dorosłych Combi-Flex® 3 w 1 to lekki jednorurowy system który generuje efektywny temperaturowo mikroklimat i zapewnia odpowiednie nawilżenie, możliwość podaży leków oraz filtrację. Posiada ochronę przeciwdrobnoustrojową BioCote®
  • System podaży leków Spirale® DDS redukuje konieczność rozłączania układu pacjenta w celu podaży leków z nebulizatora
  • Filtr HEPA / HME zapewnia podaż wilgotności 33mg H2O/L powietrza
  • Konstrukcja układu „rura w rurze” powoduje efekt rekuperacji zapobiegający skraplaniu i poprawiający komfort termiczny pacjenta
Image

System podaży leków Spirale® DDS

Spirale DDS to wygodny i praktyczny sposób podaży leków w aerozolu zawierającym mikro-cząsteczki. Lek podawany jest w odmierzonych dawkach z inhalatora MDI do układu oddechowego pacjenta poddawanego terapii anestetycznej lub leczonych na oddziale intensywnej terapii. Komora nebulizacyjna Spirale DDS przeznaczona jest dla pacjentów oddychających spontanicznie oraz dla pacjentów wentylowanych.


Zalety
  • Praca w systemie zamkniętym
  • Optymalna podaż leków
  • Licznik podanych dawek (opcjonalnie)
  • Obrotowy system blokujący
  • Samorozprężalny (jeśli jest niezablokowany)
  • Mała przestrzeń martwa (po sprężeniu łącznika)
  • Zapobiega powstawaniu zakłóceń w ustawieniach wentylacji

 

Image
Image
Neoflow to grupa produktów do wspomagania oddechu u noworodków obejmująca systemy oddechowe do różnych terapii z dodatkową ochroną przeciwdrobnoustrojową opartą na działaniu jonów srebra, które wspierają personel medyczny w doskonaleniu skuteczności opieki nad małym pacjentem.
 

Resuscytacja

Image

nCPAP

Image

HFOT

Image

MV /HFO

Image

Flowkit Neo

Jednym z rewolucyjnych rozwiązań firmy Armstrong Medical Ltd. jest Flowkit, który powstał w celu uproszczenia stosowania terapii oddechowych prowadzonych z nawilżaniem gazów oddechowych. Skład zestawu Flowkit może być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, co wpłynie na zredukowanie ilości odpadów, kosztów zakupu i czasu montażu elementów składowych koniecznych do różnych rodzajów terapii, a także ograniczy przestrzeń magazynową. Zestaw taki wspomaga bezpieczne przejście pomiędzy terapiami oddechowymi przykładowo pacjenta z ciężką niewydolnością oddechową wentylowanego mechanicznie na początku terapii można bez wymiany układu poddawać leczeniu w trybie nieinwazyjnym (podczas odzwyczajania). Zestaw Flowkit jest uniwersalny to znaczy przeznaczony do wszystkich typów urządzeń wspomagających oddychanie, a jego elementy można stosować zamiennie. Rozwiązanie takie znacznie poprawia komfort pracy personelu.

Nawilżacz AquaVent

Uzupełnieniem asortymentu do wentylacji pacjenta jest nawilżacz gazów oddechowych AquaVent wyposażony w automatyczną kontrolę temperatury i wilgotności. Szerokie spektrum zastosowań obejmuje wentylację mechaniczną, nieinwazyjną oraz wysokoprzepływową.

Image
© 2020 Dutchmed. All Rights Reserved