Zatorowość septyczna oraz organizacja pracy w OIT


Jako partner wydarzenia zapraszamy serdecznie na webinar podnoszący aktualne zagadnienia prazy w OIT takie jak:
- zaburzenia funkcji narządów w przebiegu sepsy wynikających z koagulopatii,
- bieżące doświadczenua na temat koagulopatii w przebiegu zakażeń wirusem SARS CoV-2,
- organizacyjne i prawne aspekty pracy na OIT w trakcie epidemii COVID-19,
- praktyczne zasady terapii i wyniki badań podparte doniesieniami z czasopism naukowych.

Webinar odbędzie się 24 listopada (wtorek) o godz. 19:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymaga wcześniejszej rejestracji po adresem: LINKImage
Image

Hemoperfuzja u pacjentów pediatrycznych

Stosowanie technik hemoperfuzji u pacjentów pediatrycznych od początku budziła wątpliwości klinicystów ze względu na ograniczaoną dostępność filtrów o odpoeidniej wielkości. Podczas tego webinaru sponosrowanemu przez naszego partnera - firmę Jafron, światowi eksperci podzelą się swoimi doświadczeniami klinicznymi. Serdecznie zapraszamy!

Rejestacja pod adresem:
Hemoperfusion in Pediatric Patients


Image

Monitorowanie Przezskórne na Intensywnej Terapii Noworodka

Monitorowanie przezkórne TcPCO2 i TcPO2 jest obecnie standardem na odziałach noworodkowych i dziecięcych prowadzących wentylację mechaniczną. Zapewnia zrównoważoną ochronę mózgu i płuc  małego pacjenta jednocześnie ograniczając pobrania krwi do gazometrii. To seminarium sponsorowane przez naszego partnera, firmę SenTec, pozwoli zapoznać się z najlepszą praktyką stosowaną na oddziale intensywnej terapii noworodka Szpitala Dziecięcego Maria Fareri (Nowy York). Swoim doświadczeniem, nie tylko z neonatologami i terapeutami oddechowymi podzieli się Prof Lance Parton. 
 Jeżeli panujesz razem z nami wziąć udział w tym wydarzeniu zarejestruj się już dziś po adresem:

https://hubs.li/H0z5_sv0

Semianrium odbędzie się 12 Listopada o godzinie 15.00 czasu lokalnego. Zapraszamy

Image


KURS AKI & CRRT Już wkrótce w ramach 38 kursu Vincenza na temat chorób nerek i terapii nerkozastępczych odbędzie się sympozjum Jafron na temat hemoperfuzji. Zapraszamy wszystkich lekarzy do udziału w tym wydarzeniu.

Temat: Usuwanie cytokin, gdzie jesteśmy?

Godz. 12: 45-13: 30 CET, wtorek, 3 listopada

Przewodniczący: prof. Claudio Ronco (Włochy)

Głos zabrali: dr Fernando Sánchez (Hiszpania); Prof. Apostolos Armaganidis (Grecja)

Link do wejścia: http://www.youtube.com/user/VicenzaNephroCourses

Image

Stany Naglące w Neonatologii


Kolejna edycja tej niezwykle popularnej konferencji odbędzie się 27-28 listopada. Tym razem tematyka będzie obejmowała przede wszystkim: Zakażenia w OITN, Wyzwania związane z pandemią COVID-19, Żywienie noworodka, Wrodzone przyczyny niewydolności oddechowej, Wentylacja nieinwazyjna, Resuscytacja, Monitorowanie OUN, Edukacja w neonatologii. 


WŚRÓD WYKŁADOWCÓW M.IN.

Richard Polin (Nowy Jork, USA), Ryszard Lauterbach (Kraków), Charles Roehr (Oxford, UK), Colin Morley (Cambridge, UK), Maximo Vento (Walencja, ES), Paweł Stankiewicz (Houston, USA), Debra Weeze-Mayer (Chicago, USA), Daryl Scott (Houston, USA), Justyna Karolak (Poznań), Lindsay Burrage (Houston, USA), Robert Śmigiel (Wrocław), Mark Johnson (Newcastle, UK), Jarosław Walkowiak (Poznań), Claus Klingenberg (Tromso, NO), Philip Zachariah (Nowy Jork, USA), Snorri Donaldson (Sztokholm, SE), Arjan te Pas (Leiden, NL), Barbara Królak-Olejnik (Wrocław), Adelina Pellicer (Madryt, ES), Gerhard Pichler (Graz, AUS), Daniele Trevisanuto (Padwa, IT), Gianluca Lista (Mediolan, IT), Iwona Maruniak-Chudek (Katowice)

Link do strony organizatora: noworodek.edu.pl

Firma Dutchmed po raz kolejny otrzymała statut złotego partnera tego wydarzenia. Wspieranie inicjatyw naukowych wpisuje się w misję naszej firmy poprawy jakości w medycynie z czego jesteśmy bardzo dumni.

Image
Image

Hemoadsorbcja w zatruciu i przedawkowaniu leków

Już za 3 dni odbędzie się webinar "Hemoadsorption in Poisoning and Drug Overdose" Nie przegap szansy wysłuchania ekspertów z Belgi, Południowej Afryki i Indii, dzielących się doświadczeniami przy stosowaniu hemoperfuzji w ciężkim zatruciu. Dołącz do nas 22 października 2020 r. rejestrując się na darmowe wydarzenie. Zeskanuj QR kod z obrazka lub kliiknij w link: REJESTRACJA

Image
Skuteczne wsparcie po ekstubacjiWiększość pacjentów z COVID-19 była leczona z wykorzystaniem mechanicznej wentylacji jako podstawowego narzędzia wsparcia. Czy masz solidną strategię ekstubacji?

 Na koniec  pacjenci z COVID-19 będą musieli być ekstubowani a wiadomo, że niepowodzenie ekstubacji wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu.

 Terapia HVNI zapewnia narzędzie, które niezawodnie  wspiera pacjentów po ekstubacji.

Zapraszamy do lektury: High Velocity Nasal Insuflation for Post-Extubation Support

ImageJuż jutro startują:

Współczesne Wyzwania Medycyny Perinatalnej

Tym razem 2 dniowy webinar skupiony będzie na zagadnieniach związanych z neonatologią, perinatologią oraz onkologią. Będziemy mogli wysłuchać ponad 30 wwykładów przygotowanych przez znakomitych ekspertów z Polski i Europy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jako partner konferencji serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie organizatora: wyzwania-szczecin2020.pl

Image


Już w czwartek 8 października startuje Proinfantis International. Z serii ciekawych wykładów warto zwrócić uwagę na piątkowy wykład A. Katheria pt. "Micropreemie and the umbilical cord - to cut or not to cut?"

Link: https://www.proinfantis.pl

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.
----
Image
Z radością pragniemy poinformować o kolejnym kolejnym spotkaniu on-line z cyklu "Intensywna terapia - pytania i odpowiedzi", którego mamy przyjemnosc być partnerem. To już 3 z cieszących się dużą popularnością webinarów. Tym razem tematyka ciężkiej hipoksemi zostanie omówiona przez wybitnych praktyków intensywnej terapii: dr Konstantego Szułdrzyńskiego i prof. Jarosława Woronia.

 

Darmowa  rejestracja pod linkiem: NIEOCZYWISTE TERAPIE W CIĘŻKIEJ HIPOKSEMII

 

Zapraszamy do udziału!


----"Świętokrzyski Webinar. Opieka nad Noworodkiem 
i Niemowlęciem."

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy rezydentów województwa Świętokrzyskiego i ościennych którym bliskie są tematy opieki nad noworodkiem na: "Świętokrzyski Webinar. Opieka nad Noworodkiem i Niemowlęciem."  który odbędzie się 1 października 2020 o godzinie 18.00. Spotkanie pod patronatem Pani dr Grażyny Pazery organizuje Centrum Doradczo Szkoleniowe PROVENA.
Tematyka webinaru porusza przede wszytkim zagadnienia związane z żywieniem oraz codzienną pracą na oddziale noworodkowym.
Darmowa rejestracja na stronie organizatora po linkiem: 

https://provena.clickmeeting.com/swietokrzyski-webinar-
opieka-nad-noworodkiem-i-niemowleciem-/registerZapraszamy do udziału.Image

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zawiadamiamy że niezwykle popularne "Wiosenne Spotkania Neonatologiczne" pod patronatem Pani prof Marii Wilińskiej odbędą się w formie e-konferencji 25-26 września. Jako partner tego wydarzenia serdercznie zapraszamy do udziału. 
W programie znajdziemy m.in. zagadnienia dotyczące resuscytacji i intensywnej terapii noworodka oraz diagnostyki. Szczególnie polecamy warsztaty wentylacji mechanicznej które odbędą się w piątek w godzinach 16.10 - 18.10. Światowej klasy wykładowcy poruszą na nich zagadnienia dotyczące najnowszych trendów terapii oddechowej oraz automatycznej tlenoterapii.

Rejestracja na stronie organizatora: https://wsn.com.pl/rejestracja


Serdecznie zapraszamy!


-
--

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na webinar edukacyjny:

Fundacja Rozwoju Neonatologii w Wielkopolsce oraz Klinika Neonatologii UMP serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarze edukacyjnym pt.: "Monitorowanie w oddziale intensywnej terapii noworodka" odbywającym się w terminie 24 września 2020r. w godz. 17.00-18.30.

Program

 1. Podstawowe parametry życiowe (HR, SpO2) w pierwszych minutach życia i w OITN
 2. Przezskórny pomiar prężności gazów oddechowych
 3. Analiza parametrów równowagi kwasowo-zasadowej
 4. Monitorowanie parametrów oddechowych
 5. Ocena utlenowania tkankowego
 6. aEEG
 7. Sesja pytań i odpowiedzi

Prowadzący: dr hab. Tomasz Szczapa - pediatra i neonatolog, zastępca Kierownika Kliniki Neonatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, kierownik Pracowni Diagnostyki Biofizycznej i Terapii Krążeniowo-Oddechowych Noworodka. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Krajowy dyrektor kursów resuscytacji noworodka Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC NLS) oraz kierownik Grupy Roboczej ds. NLS Polskiej Rady Resuscytacji. Członek komitetu NLS Science and Education Committee Europejskiej Rady Resuscytacji.  W towarzystwie European Society for Pediatric Research pełni funkcję Officer of Education and Training (European Board of Neonatology) będąc odpowiedzialnym za zagadnienia związane ze szkoleniami i edukacją (m.in. organizacja kursów EBN oraz udział w organizacji największych europejskich kongresów pediatrycznych i neonatologicznych, szkolenia on-line, standaryzacja szkolenia specjalizacyjnego w Europie). Członek Steering Group europejskiego rejestru Inhaled Nitric Oxide Registry. Klinicznie zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi m.in. optymalizacji wsparcia oddechowego, monitorowania oraz resuscytacji noworodka.

Spotkanie nie będzie nagrywane. Ilość miejsc ograniczona!

Rejestracja: https://stanynaglacewneonatologii.clickmeeting.com/monitorowanie-w-oddziale-intensywnej-terapii-noworodka/register


Zaproszenie na Webinarium

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na webinarium: β-blokery w urazach czaszkowo-mózgowych oraz aktualności COVID-19
Prowadzący: prof. Wojciech Dąbrowski i prof. Mariusz Piechota
10 września 2020 r. w czwartek w godz. od 19:00 do 20:30
Zapisy: https://makmed.clickmeeting.com/b-blokery-w-urazach-czaszkowo-mozgowych-oraz-aktualnosci-covid-19/register

Dowiesz się:

 • jakie zaburzenia funkcji serca wynikają z urazów czaszkowo-mózgowych (oś mózg-serce)
 • jakie są pozasercowe korzyści zastosowania β-blokerów
 • jak na OIT prowadzić terapię chorych z COVID-19

Poznasz:

 • praktyczne aspekty terapii β-blokerami
 • aktualne trendy terapeutyczne w COVID-19
 • najnowsze doniesienia z czasopism naukowych

Integralną częścią webinarium będzie dyskusja wykładowców i możliwość zadawania pytań poprzez czat
Webinarium jest bezpłatne i odbywać się będzie na dedykowanej platformie dla osób zarejestrowanych

Image
Szanowni Państwo,
 
W związku z ograniczeniami związanym z pandemią COVID-19, nasz kontakt personalny został nieco ograniczony. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, organizujemy wraz z naszym Partnerem Vapotherm Inc. serię anglojęzycznych szkoleń online skierowanych do Państwa lekarzy i pielęgniarek. 
 
Rejestracja na  bezpłatne webinary pod linkiem: 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału!
Plan webinarów:
I. Fundamentals of NHF & High Velocity Nasal Insufflation in Neonates.


16.07.2020 (czwartek)
Webinar 1: 09:30-10:30 
Webinar 2: 13:30-14:30 
Webinar 3: 20:00-21:00 
Wykładowca: Ron Fantl 

 

II. Advanced Application of NHF & High Velocity Nasal Insufflation in Neonates.

23.07.2020 (czwartek)
Webinar 1: 09:30-10:30 
Webinar 2: 13:30-14:30 
Webinar 3: 20:00-21:00 
Wykładowca: Ron Fantl  
© 2020 Dutchmed. All Rights Reserved