Noworodek w centrum uwagi

W ten piątek rozpoczyna się kolejna edycja popularnej konferencji :Noworodek w Centrum Uwagi. Trzecie wielospecjalistyczne forum skupi się na zagadnieniachdotyczących kardiologii noworodka. Dutuchmed kolejny raz występuje w roli partnera tego wydarzenia. 
Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko i transmisje online.

Link do strony organizatora konferencji: MEDIUS neocentrum

Image

Neonursing 2022

Już za tydzień odbędzie się w Łodzi kolejna edycja konferencji "Neonursing". Wydarzenie organizowane prez Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych cieszy się ogromną popularnością. W tym roku przygotowaliśmy z naszymi partnerami równoległe wydarzenie - warsztaty z pielęgnacji noworodka wentylowanego nieinwazyjnie.
Zapisy na konferencję na stronie organizatora:  https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty-neonursing-2022.htm

Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy.
Image

Światowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

12 maja urodziła się Florence Nightingale, prekursorka nowoczesnego pielęgniarstwa, która w 1860 roku przy szpitalu św. Tomasza w Londynie założyła pierwszą szkołę pielęgniarstwa. Corocznie od 1973 roku obchodzimy 12 maja Światowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. To właśnie pielęgniarki i położne są przy swoich pacjentach w najtrudniejszych chwilach życia. Zawsze gotowe nieść pomoc, wysłuchać, powiedzieć coś ciepłego. Dzisiejszy dzień jest doskonałą okazją, żeby docenić ich pracę i zaangażowanie. Dziękujemy!

Image

Wiosenne Spotkania Neonatologiczne

Kolejny raz mamy przyjemność zarekomendować Państwu konferencję „Wiosenne Spotkania Neonatologiczne” która odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w formule online. Tematyka tegorocznego spotkania skupi się przedewszystkim na sytuacji powstałej w wyniku pandemii SARS CoV-2 w położnictwie, neonatologii i pediatrii. Drugi dzień konferencji obfitował będzie w dyskusyjne ekspertów w zakresie leczenia niewydolności oddechowej w przebiegu różnych trudnych stanów chorobowych u noworodków, różnorodnych problemów antybiotykoterapii noworodków, jak też możliwości karmienia enteralnego. Szczególnej uwadze polecamy wykład . Prof. Marii Wilińskiej na temat zastosowania zamkniętej pętli podaży tlenu w różnych trybach wsparcia oddechowego. Jako partner główny konferencji serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na stronie organizatora: https://wsn.medius.com.pl

 

Image
Image

VII Łódzka konferencja neonatologiczna „Świat Neonatologii”

VII Łódzka konferencja neonatologiczna „Świat Neonatologii” na stałe wpisała się w kalendarium najważnieszych konferencji naukowych dla neonatologów. Kolejna edycja odbędzie się już w piątek 8 kwietnia. W wydarzeniu w formule online będzie można uczestniczyć na platformie click meeting. W programie znajdziemy między innymi zagadnienia poruszające wielodyscyplinarną opiekę nad noworodkiem, hipotermię leczniczą oraz kompleksową opiekę rozwojową. Panele dyskusyjne poprowadzą eksperci światowej klasy z wieloletnim doświadczeniem. Jako partner wydarzenia serdecznie zachęcamy do udziału w konferencji.

 

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie:

https://swiatneonatologii.pl

Image

Rola Pielęgniarki i Położnej w Opiece nad Noworodkiem

Już 2 kwietnia odbędzie VII edycja Konferencji "Rola Pielęgniarki i Położnej w Opiece nad Noworodkiem". Pełni podziwu dla ciężkiej i odpowiedzialnej pracy personelu pielęgniarskiego z przyjemnością wspieramy tą inicjatywę. W programie zagadnienia istotne dla pracy z noworodkami oraz ich rodzicami. Konferencja została objęta honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego oraz Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka WUM. Organizatorem konferencji jest firma Medius.

więcej szczegółów na stronie organizatora: https://opiekanadnoworodkiem.medius.com.pl

Image

Wysokoprzepływowa terapia tlenem

Już od roku 2015 pojawiają się publikacje wskazujące że zastosowanie na odpowiednim etapie leczenia niewydolności oddechowej wysokoprzepływowej tlenoterapii (HFOT – high flow oxygen therapy), zmniejsza częstość leczenia respiratorem. Pandemia COVID-19 zweryfikowała jednoznacznie te przesłanki. Już w następny czwartek 31 marca odbędzie się webinar:

„WYSOKOPRZEPŁYWOWA TERAPIA TLENEM - ALTERNATYWA CZY ETAP WENTYLACJI MECHANICZNEJ W LECZENIU NIEWYDOLNOŚCI ODDECHOWEJ?”

Ogromnym doświadczeniem w dziedzinie wentylacji podzieli się z Państwem Pan prof. Dariusz Maciejewski.

Jako partner wydarzenia zachęcamy do udziału.

Link do zaproszenia poniżej:

https://www.termedia.pl/Konferencja-Wysokoprzeplywowa-terapia-tlenem-alternatywa-Intro,1741,19415.html

Image

„Technologia i praca zespołowa: wdrażanie pozytywnych zmian w OITN z monitorowaniem przezskórnym noworodka”.

Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe i całkowicie nowe seminarium poświęcone edukacji związanej z wdrożeniem monitorowania przezskórnego na OIOM-ie noworodkowym.

Mamy nadzieję, że 9 lutego dołączą Państwo do seminarium firmy Sentec, pod tytułem:

„Technologia i praca zespołowa: wdrażanie pozytywnych zmian w OITN z monitorowaniem przezskórnym noworodka”.

Naszymi prelegentami będą: Ann Donnelly MS, RRT-NPS i Jennifer Erkinger MS, RRT-NPS, AE- C, C-NPT w Hershey Medical Center Level IV w Penn State.

Webinarium obejmie między innymi następujące tematy:

  • Przedstawienie doświadczeń w praktyce klinicznej,
  • Potencjalne narzędzia związane z wyzwaniami związanymi z wdrożeniem nowej technologii,
  • Przedstawienie znaczenia zaangażowania się wszystkich członków zespołu neonatologicznego podczas wdrażania nowych technologii i procedur,
  • Identyfikacja potencjalnych narzędzi do optymalizacji wydajności technologii przezskórnej, a także potencjalnych korzyści.

Bezpłatne seminarium odbędzie się w dwóch terminach:

- 9 luty 2022r. o godzinie 15:00,

- 9 luty 2022r. o godzinie 22:00.

Niniejszy kurs otrzymał akredytację:

Amerykańskie Stowarzyszenie Opieki Oddechowej

California Board of Registered Nursing 

Poniżej link do rejestracji/udziału w seminarium online:

https://www.sentec.com/technology-teamwork-implementing-positive-change-in-the-nicu-with-transcutaneous-monitoring/

Image
Image

Webinar roku - Zagadnienia terapii hemoadsorbcyjnej w praktyce

Już w najbliższy poniedziałek 8 listopada odbędzie się konferencja online na temat hemoperfuzji organizowana przez naszego partnera - firmę Jafron. Wydarzenie będzie ramowym podsumowaniem wszystkich webinarów które mieliśmy przyjemnosć oglądać w tym roku. Jak wiecie, JafronClub(www.jafronclub.com) został uruchomiony na początku 2021 roku. Do tej pory na platformie z  powodzeniem zorganizowano 18 webinariów w których wzięło udział 4000 zarejestrowanych pracowników służby zdrowia na całym świecie. 

Ponieważ zbliża się koniec 2021 r., ostatnie webinarium będzie podsumowaniem wiedzy klinicznej najlepszych ekspertów. Wykłady będą dotyczyły protokołu zastosowania i prowadzenia hemoperfuzjiu pacjentów z marskością wątroby, pacjentów kardiochirurgicznych, pacjentów z ciężkimi oparzeniami i nie tylko.
Serdecznie zapraszamy do udziału w  tym ostatnim akademickiego wydarzeniu hemoperfuzji w 2021 roku.

Godzina: 9:00-10:30 CET, 8 listopada.
Zaloguj się/Zarejestruj się bezpłatnie przez www.jafronclub.com


Image

PRO INFANTIS International 2021

 
Już w ten piątek rozpoczyna się konferencja ProInfantis International. Spotkanie w formule online dotyczyć będzie m.in. zagadnień żywienia, zakażeń, adaptacji do życia pozamacicznego, encefalopatii niedotleniowo-niedokrwienna, opieki okołoporodowej w czasie COVID, wentylacji nieinwazyjnej noworodka oraz wielu innych. Jako bursztynowy partner wydarzenia serdecznie zapraszamy.

Link: https://eproinfantis2021international.pl/

 
Image

Bydgoskie Spotkania Neonatologiczne


W dniach 24-25 września odbędzie się kolejna edycja konferencji w formule online "Bydgoskie Spotkania Neonatologiczne".

Konferencja skierowana jest do pracowników oddziałów neonatologicznych wszystkich stopni referencyjności oraz do pracowników innych oddziałów i poradni, w której leczone są noworodki. Podejmowane będą praktyczne tematy, istotne w codziennej pracy z noworodkami. Zamiarem organizatorów jest skupienie się na usystematyzowaniu zagadnień ważnych w codziennej pracy, na podaniu praktycznych algorytmów postępowania. Wykładowcami będę doświadczeni klinicyści.

Jako główny partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału.

Rejerstracja na stronie: https://bsneonat.pl 

Image

Neonursing 2021


Już 17 września rozpoczyna się kolejna edycja konferencji Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych e-Neonursing.
W programie niezwykle istotne zagadnienia dotyczące opieki nad pacjentem wspomaganym oddechowo i w inkubatorze. Jako patner wydarzenia zapraszamy do udziału.

Rejestracja pod adresem:

https://www.ptpipn.pl/konferencje-i-warsztaty-neonursing-2021.htm


Image

Hemoperfuzja w zatruciach

 
Zapraszamy na kolejny webinar organizowany przez naszego partnera firmę Jafron. 
Podczas spotkania, które odbędzie się w czwartek 19-ego sierpnia o godzinie 14.00 prof. Omar oraz prof. Ganapathy przybliżą nam procedury zastosowania filtrów do hemoperfuzji w przypadkach ostrych zatruć. Szczegółowy plan spotkania zawiera:
- Wprowadzenie do wieloośrodkowego randomizowanego badania, 
- Schemat i procedury leczenia,
- Analiza głównych wyników badania,
- Podsumowanie, dyskusja i pytania i odpowiedzi.
 
Darmowa rejestracja na stronie: www.jafronclub.com
 
Image

XX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii

XX Międzynarodowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii to jedna z niewielu tegorocznych okazji do spotkania się na żywo. Zapraszamy serdecznie na nasze stoisko gdzie przedstawimy nasze najnowsze rozwiązania produktowe dla intensywnej terapii.

Do zobaczenia w Krakowie 29-31 Sierpnia.
Link do strony organizatora: https://anest2020.syskonf.pl

Image

Hemoperfuzja w sepsie

Zapraszamy na kolejny webinar organizowany przez naszego partnera firmę Jafron. Podczas spotkania które odbędzie się w czwartek 5-ego sierpnia o godzinie 14.00 Dr Alexander Kersten ze szpitala uniwersyteckiego w Aachen przybliży nam procedury zastosowania filtrów do hemoperfuzji w terapii ECMO i CRRT. Darmowa rejestracja na stronie: www.jafronclub.com

Zapraszamy serdecznie
Image

Optymalizacja wczesnego wsparcia oddechowego noworodka na sali porodowej


Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze edukacyjnym pt. "Optymalizacja wczesnego wsparcia oddechowego noworodka na sali porodowej". 

Spotkanie odbędzie się we wtorek 31 sierpnia 2021r. w godz. 17.00-18.30.
Spotkanie poprowadzi światowej klasy autorytet Pan dr hab. Tomasz Szczapa
Wszyscy Uczestnicy otrzymają certyfikat z punktem edukacyjnym.
 
Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału!
 
Image

Pozaustrojowa hemofiltracja w Intensywnej Terapii


Serdecznie zapraszamy na kolejny z popularnej serii webinar organizowany przez naszego partnera - Jafron, który odbędzie się 25 czerwca o godz 9.00.

Prof. Claudio Ronco oraz Prof. Rinaldo Bellomo poprowadzą spotkanie poświęcone pozaustrojowym terapiom oczyszczania krwi w intensywnej terapii.

Swoimi doświadczeniami klinicznymi podzielną się także Prof. Vladimir Cerny oraz Prof. Do Ngoc Son, dyskusję poprowadzi Dr Franz Schwameis.

Rejestracja na stronie: https://www.jafronclub.com

Image

IV PUŁAPKI W ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII - NIE TYLKO DLA REZYDENTÓW


23 czerwca kolejny raz spotykamy się na koferencji online organiozowanej przez Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz firmę Termedia. Tegoroczne "Pułapki w Anestezjologii i Intensywnej Terapii" skupione będą wokół tematyki codziennych wyzwań Anestezjologa w dobie Covid-19 oraz dodatkowo zagadnień związanych ze znieczulaniem, żywieniem, technikami pozaustrojowymi oraz wentylacją mechaniczną.

Serdecznie zapraszamy jako partner wydarzenia:
https://www.termedia.pl/Konferencja-IV-Pulapki-w-Anestezjologii-i-Intro,1511,14037.html


Image

Hemoperfuzja w COVID-19

Serdecznie zapraszamy na kolejny z popularnej serii webinar organizowany przez naszego partnera - Jafron, który odbędzie się 10 czerwca o godz 14.
Dr Brivio oraz  Dr Anumanchipalli podzielą się wiedzą i doświadczeniami z wykorzystania hemoperfuzji u pacjentów z Covid-19.

Rejestracja na stronie: https://www.jafronclub.com


Image

Konferencja Komitetu Upowszechniania Karmienia PiersiąKarmienie piersią ma bardzo ważny wpływ na zdrowie młodego człowieka. Nie tylko wspiera naturalny rozwój dziecka ale też zapewnia mu podstawową ochronę i odporność. Rozpowszechnianie tej idei jest odpowiedzialnością społeczną każdego człowieka. Miło nam poinformować że firma Dutchmed została partnerem konferencji Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią  rozpoczynającej obchody Światowego Tygodnia Karmienia Piersią (ang. World Alliance for Breastfeeding Action). Wydarzenie pod patronatem Ministra Zdrowia, Dyrektora Biura WHO Polska oraz UNICEF Polska odbędzie się już 28 maja.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja na stronie www.laktacja.pl lub pod poniższym linkiem: 

https://kukp1.medius.com.pl/#rejestracja

Image

Dutchmed bursztynowym partnerem konferencji ProInfantis 2021


Kolejna edycja popularnej konferencji ProInfantis odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. W tym roku poruszone będą również zagadnienia wentylacji mechanicznej noworodka, opóźnionego odpępniania oraz monitorowania. Dodatkowy panel poświecony szczególnemu postępowaniu z pacjentem w czasie pandemii będzie odpowiedzią na aktualne problemy neonatologii. Jako bursztynowy partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału.

Więcej informacji na stronie: www.proinfantis.pl

Image

Terapia Hemoadsorbcyjna

 
Zapraszamy na kolejny z popularnych webinarów firmy Jafron poruszający zagadnienia terapii hemoadsorbcyjnej u pacjentów septycznych.

Bezpłatna rejestracja pod adresem: www.jafronclub.com

 
Image

Rzadkie wrodzone przyczyny niewydolności oddechowej


Fundacja Rozwoju Neonatologii w Wielkopolsce oraz Klinika Neonatologii UMP kolejny raz organizuje webinar edukacyjny dotyczący najmniejszych pacjentów. 
Szkolenie pt. "Rzadkie wrodzone przyczyny niewydolności oddechowej noworodka" odbędzie w formule online w terminie 17 czerwca 2021r. w godz. 17.00-18.30. 

Program spotkania:

  1. Letalne choroby rozwojowe płuc u noworodków (Charakterystyka i objawy, diagnostyka różnicowa i postępowanie)
  2. Wrodzone wady syntezy i sekrecji surfaktantu (Charakterystyka i objawy, diagnostyka różnicowa i postępowanie)
  3. Zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji  (Charakterystyka i objawy, diagnostyka różnicowa i postępowanie)


Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału.

Darmowa rejestracja pod adresem: rejestracja


Image
Image

Łódzkie spotkania neonatologiczne

Z przyjemnością pragniemy poinformować że po raz kolejny zostaliśmy partnerem konferencji "Łódzkie spotkania neonatologiczne". To cykliczne wydarzenie odbędzie się w formie online 13-14 maja. W tym roku tematyka konferencji obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących wentylacji mechanicznej noworodka.

Link do rejestracji:Rejestracja


Image

Wiosenne Spotkania Neonatologiczne 2021


Już 23 kwietnia rozpoczynają się wiosenne spotkania neonatologiczne. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i dużego obciązenia pracą personelu medycznego udało się zebrać znakomite grono ekspertów klinicznych. Główna tematyka konferencji będzie dotykała problemów wynikających z COVID-19, opieki nad pacjentami o ekstremalnie niskiej masie urodzeniowej oraz dysplazjii oskrzelowo płucnej. Liczymy również że z dużym zaintereesowaniem spotka się wykład na temat monitorowania przezskórnego oraz sesja warsztatowa która rozpocznie się w piątek o godzinie 16.00.

Jako główny partner wydarzenia zapraszamy serdecznie do udziału.

Program i rejestracja na stronie organizatora:
https://wsn.medius.com.pl
Image

Nieinwazyjne wsparcie oddechowe noworodków, niemowląt i dzieci


Dzięki uprzejmości naszego partnera firmy SLE mamy przyjemność zaprosić na świetne seminarium internetowe na temat nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, niemowląt i dzieci. Wykładowcami będą Peter Rimensberger i David Tingay.

Seminarium odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 14:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się, odwiedź: https://buff.ly/3sVinbI

 

Image
Image

Wentylacja negatywnym ciśnieniem

Archiwalny wykład profesora Davida Lintona z Hadassa University w Jerusalem wyjaśnia podstawy wentylacji negatywnym ciśnieniem (inaczej BCV - Biphasic Cuirass Ventilation). Zapraszamy do obejrzenia.


Rozwój terapii oczyszczających krew: adsorpcja


Zapraszamy do udziału w webinarium organizowanym przez naszego partnera Jafron Biomedical poświęconego tematyce rozwoju pozaustrojowych terapii oczyszczania krwi: adsorpcji

22 kwietnia godz. 9:00-9.40


Darmowa rejestracja: Jafron Club

Zapraszamy na kolejny z popularnych webnarów organizowany przez platformę MedAll i naszego partnera Armstrong Medical pt.” Excellence in Neonatal Care”

MedALL Virtual Course for Neonatal Respiratory Healthcare Professionals – 13th April 2021, 6-9pm


Image

 

Doskonałość w opiece nad noworodkami łączy liderów neonatologii! Tym razem podjęte będą zagadnienia takie jak: optymalne zaciskanie pępowiny, szczepionki noworodkowe i alternatywne sposoby podawania surfaktantu.

 

Zarezerwuj się bezpłatnie już dzisiaj pod adresem:

https://hopin.com/events/excellence-in-neonatal-care

Serdecznie Zapraszamy

Terapia wysokiej prędkości HiVNI - NIV bez maski

Aparaty Vapotherm HiVNI sprawdzają się jako skuteczny rodzaj terapii pierwszej linii w walce z COVID-19, POCHP i innych obszarach gdzie dotychczas stosowana była wentylacja nieinwazyjna. Na czym polega "NIV bez maski" i jaka jest różnica pomiędzy tlenoterapią wysokiej prędkości a klasycznym HFNC? Zapraszamy do obejrzenia animacji wyjaśniającej na prostym przykładzie strategiczne zalety tej metody.Premiera Nowego Modułu automatycznej podaży tlenu Vapotherm OAM

Utrzymanie pacjentów noworodkowych w prawidłowym zakresie SpO2 może być wyzwaniem czasochłonnym. Jest jednak kluczowym dla uniknięcia konsekwencji klinicznych zbyt wysokiego lub zbyt niskiego poziomu saturacji, takich jak retinopatia wcześniaków (ROP), uszkodzenie płuc i martwicze zapalenie jelit (NEC). Doskonałym narzędziem do zarządzania oksygenacją pacjenta jest najnowszy moduł automatycznej regulacji mieszaniny oddechowej firmy Vapotherm.

Dowiedz się o nowym module wspomagania tlenowego (OAM) i o tym, jak znacznie lepiej utrzymuje on dzieci w przepisanym docelowym zakresie SpO2 niż sterowanie ręczne.

Zapraszamy na premierowe webuinary na temat tego nowego, rewolucyjnego w terapii wysokoprzepływowej rozwiązania.

Przedstawienie nowego modułu automatycznej kontroli tlenu. Utrzymywanie niemowląt w docelowym zakresie SpO2. 
Data: 19 stycznia 2021 r

To seminarium internetowe koncentruje się na zagadnieniach dotyczących oddziałów intensywnej terapii noworodka. Przeznaczone jest dla wszystkich zajmujących się tlenoterapią, terapią wentylacyjną i automatyczną regulacją tlenu. Jesteśmy dumni, że wykładowcą jest konsultant neonatologi dr Kevin Ives z Oksfordu w Wielkiej Brytanii. 

Darmowa rejestracja pod adresem: https://offers.vapotherm.com/webinar-registration-introducing-the-new-oxygen-assist-module
 

 

Image
Image

Przyszłość już teraz: kontrola tlenu w zamkniętej pętli podczas terapii wysokoprzepływowej.

 
Data: 20 stycznia 2021 r
 
To seminarium koncentruje się na tematyce intensywnej opieki medycznej dla dorosłych i jest przeznaczone dla klinicystów z oddziałów gdzie stosowana jest terapia wysokoprzepływowa oraz tlenoterapia.
 

 

ImageNowy Rok to nie tylko okres radości, ale również refleksji nad tym co minęło i nad tym, co nas czeka. 2021 niesie wszystkim nadzieję na uspokojenie, życzliwość i spełnienie marzeń. Składamy Państwu najlepsze życzenia samych pogodnych, zdrowych i radosnych dni w Nowym Roku!
Image

Moduł automatycznej podaży tlenu Vapotherm


Opieka prorozwojowa jest obecnie powszechnie akceptowana jako czynnik przyczyniający się do pomyślnego powrotu dziecka do zdrowia na OIOM-ie noworodkowym. Umożliwienie personelowi pielęgniarskiemu spędzania większej ilości czasu z dziećmi i ich rodzinami, a mniej czasu na zmianę ustawień sprzętu jest wystarczającym powodem, aby wprowadzić zautomatyzowane mechanizmy wsparcia oddechowego.

Dowiedz się więcej o nowym module wspomagania podaży tlenu Vapotherm - dołącz do nas 19 stycznia w webinarium: "Introducing the New Oxygen Assist Module. Keeping Babies In The Target SpO2 Range."
 Darmowa rejestracja pod adresem: Link
 
Image

Zatorowość septyczna oraz organizacja pracy w OIT


Jako partner wydarzenia zapraszamy serdecznie na webinar podnoszący aktualne zagadnienia prazy w OIT takie jak:
- zaburzenia funkcji narządów w przebiegu sepsy wynikających z koagulopatii,
- bieżące doświadczenua na temat koagulopatii w przebiegu zakażeń wirusem SARS CoV-2,
- organizacyjne i prawne aspekty pracy na OIT w trakcie epidemii COVID-19,
- praktyczne zasady terapii i wyniki badań podparte doniesieniami z czasopism naukowych.

Webinar odbędzie się 24 listopada (wtorek) o godz. 19:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale wymaga wcześniejszej rejestracji po adresem: LINKImage
Image

Hemoperfuzja u pacjentów pediatrycznych

Stosowanie technik hemoperfuzji u pacjentów pediatrycznych od początku budziła wątpliwości klinicystów ze względu na ograniczaoną dostępność filtrów o odpoeidniej wielkości. Podczas tego webinaru sponosrowanemu przez naszego partnera - firmę Jafron, światowi eksperci podzelą się swoimi doświadczeniami klinicznymi. Serdecznie zapraszamy!

Rejestacja pod adresem:
Hemoperfusion in Pediatric Patients

Image

Monitorowanie Przezskórne na Intensywnej Terapii Noworodka

Monitorowanie przezkórne TcPCO2 i TcPO2 jest obecnie standardem na odziałach noworodkowych i dziecięcych prowadzących wentylację mechaniczną. Zapewnia zrównoważoną ochronę mózgu i płuc  małego pacjenta jednocześnie ograniczając pobrania krwi do gazometrii. To seminarium sponsorowane przez naszego partnera, firmę SenTec, pozwoli zapoznać się z najlepszą praktyką stosowaną na oddziale intensywnej terapii noworodka Szpitala Dziecięcego Maria Fareri (Nowy York). Swoim doświadczeniem, nie tylko z neonatologami i terapeutami oddechowymi podzieli się Prof Lance Parton. 
 Jeżeli panujesz razem z nami wziąć udział w tym wydarzeniu zarejestruj się już dziś po adresem:

https://hubs.li/H0z5_sv0

Semianrium odbędzie się 12 Listopada o godzinie 15.00 czasu lokalnego. Zapraszamy


Image

KURS AKI & CRRT Już wkrótce w ramach 38 kursu Vincenza na temat chorób nerek i terapii nerkozastępczych odbędzie się sympozjum Jafron na temat hemoperfuzji. Zapraszamy wszystkich lekarzy do udziału w tym wydarzeniu.

Temat: Usuwanie cytokin, gdzie jesteśmy?

Godz. 12: 45-13: 30 CET, wtorek, 3 listopada

Przewodniczący: prof. Claudio Ronco (Włochy)
Głos zabrali: dr Fernando Sánchez (Hiszpania); Prof. Apostolos Armaganidis (Grecja)
Image

Stany Naglące w Neonatologii


Kolejna edycja tej niezwykle popularnej konferencji odbędzie się 27-28 listopada. Tym razem tematyka będzie obejmowała przede wszystkim: Zakażenia w OITN, Wyzwania związane z pandemią COVID-19, Żywienie noworodka, Wrodzone przyczyny niewydolności oddechowej, Wentylacja nieinwazyjna, Resuscytacja, Monitorowanie OUN, Edukacja w neonatologii. 

WŚRÓD WYKŁADOWCÓW M.IN.

Richard Polin (Nowy Jork, USA), Ryszard Lauterbach (Kraków), Charles Roehr (Oxford, UK), Colin Morley (Cambridge, UK), Maximo Vento (Walencja, ES), Paweł Stankiewicz (Houston, USA), Debra Weeze-Mayer (Chicago, USA), Daryl Scott (Houston, USA), Justyna Karolak (Poznań), Lindsay Burrage (Houston, USA), Robert Śmigiel (Wrocław), Mark Johnson (Newcastle, UK), Jarosław Walkowiak (Poznań), Claus Klingenberg (Tromso, NO), Philip Zachariah (Nowy Jork, USA), Snorri Donaldson (Sztokholm, SE), Arjan te Pas (Leiden, NL), Barbara Królak-Olejnik (Wrocław), Adelina Pellicer (Madryt, ES), Gerhard Pichler (Graz, AUS), Daniele Trevisanuto (Padwa, IT), Gianluca Lista (Mediolan, IT), Iwona Maruniak-Chudek (Katowice)

Link do strony organizatora: noworodek.edu.pl

Firma Dutchmed po raz kolejny otrzymała statut złotego partnera tego wydarzenia. Wspieranie inicjatyw naukowych wpisuje się w misję naszej firmy poprawy jakości w medycynie z czego jesteśmy bardzo dumni.

Image
Image

Hemoadsorbcja w zatruciu i przedawkowaniu leków

Już za 3 dni odbędzie się webinar "Hemoadsorption in Poisoning and Drug Overdose" Nie przegap szansy wysłuchania ekspertów z Belgi, Południowej Afryki i Indii, dzielących się doświadczeniami przy stosowaniu hemoperfuzji w ciężkim zatruciu. Dołącz do nas 22 października 2020 r. rejestrując się na darmowe wydarzenie. Zeskanuj QR kod z obrazka lub kliiknij w link: REJESTRACJA

Image
Skuteczne wsparcie po ekstubacji


Większość pacjentów z COVID-19 była leczona z wykorzystaniem mechanicznej wentylacji jako podstawowego narzędzia wsparcia. Czy masz solidną strategię ekstubacji?

Na koniec  pacjenci z COVID-19 będą musieli być ekstubowani a wiadomo, że niepowodzenie ekstubacji wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zgonu.

Terapia HVNI zapewnia narzędzie, które niezawodnie  wspiera pacjentów po ekstubacji.

Zapraszamy do lektury: High Velocity Nasal Insuflation for Post-Extubation Support

ImageJuż jutro startują:

Współczesne Wyzwania Medycyny Perinatalnej

Tym razem 2 dniowy webinar skupiony będzie na zagadnieniach związanych z neonatologią, perinatologią oraz onkologią. Będziemy mogli wysłuchać ponad 30 wwykładów przygotowanych przez znakomitych ekspertów z Polski i Europy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jako partner konferencji serdecznie zapraszamy do rejestracji na stronie organizatora: wyzwania-szczecin2020.pl

Image


Już w czwartek 8 października startuje Proinfantis International. Z serii ciekawych wykładów warto zwrócić uwagę na piątkowy wykład A. Katheria pt. "Micropreemie and the umbilical cord - to cut or not to cut?"
Jako partner wydarzenia serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.
----
Image
Z radością pragniemy poinformować o kolejnym kolejnym spotkaniu on-line z cyklu "Intensywna terapia - pytania i odpowiedzi", którego mamy przyjemnosc być partnerem. To już 3 z cieszących się dużą popularnością webinarów. Tym razem tematyka ciężkiej hipoksemi zostanie omówiona przez wybitnych praktyków intensywnej terapii: dr Konstantego Szułdrzyńskiego i prof. Jarosława Woronia.

 

Darmowa  rejestracja pod linkiem: NIEOCZYWISTE TERAPIE W CIĘŻKIEJ HIPOKSEMII

 

Zapraszamy do udziału!


----

© 2020 Dutchmed. All Rights Reserved